Tečka za veslařskou sezonou Úspěšně zakončili veslaři letošní závodní sezónu.Poslední závody se sice konaly již na suchu na veslařských trenažérech, avšak ERGOREGATY v Brně a v Piešťanech již mají svoje pevné místo ve veslařském kalendáři. Na brněnských závodech se 23.listopadu úspěšně představila nastávající dorostenka Vendula Němečková, která porazila řadu o rok starších soupeřek a skončila na velmi pěkném 5.místě. V první desítce dorostenců se umístil i Adam Atarsia – jeho 9.místo ze 40 účastníků s odstupem pouhých 7 vteřin na 2km trati od střbrného Říčky z Brna je rovněž pěkným úspěchem. Výborné výkony podali i bratří Vlastík a Petr Čabla, kteří obsadili 5. a 6.místo v kategorii mužů lehkých vah, přičemž se na prvních pěti místech umístili členové representačních posádek startujícíh v září na mistrovství Evropy. Pro Petra toto umístění znamenalo 1.místo v kategorii do 23 let. Hodnotné je i umístění Jakuba Atarsia , který se v kategorii do 23 let umístil na 3.místě. 6.prosince se na trenažérech představili žáci, kteří startovali v Piešťanech v závodech O pohár Slňavy. Na úplný závěr sezóny zde excelovali v kategorii mladších žáků Jan Solař, který se umístil na výborném 2.místě a překvapivé vítězství v kategorii starších žáků vybojoval Martin Omelka, který se veslařskému sportu začal věnovat teprve v létě – zřejmě plně využil své průpravy ze sportovní gymnastiky. Při ohlédnutí za uplynulou veslařskou sezónou mohou být otrokovičtí veslaři spokojeni – pod vedením skupiny zkušených trenérů a trenérek (Z.Atarsia, H.Kubíčková, M.Solařová, L.Mikulec a další) si ve všech věkových kategoriích od mladšího žactva až po dospělé dokázali vybojovat i ty nejcennější zlaté medaile na mistrovstvích České republiky. K cenným úspěchům patří zejména mistrovské tituly a starty bratrů Petra a Vlastíka Čablových na vrcholných evropských a světových soutěžích v kategoriích mužů – vrcholem byla bronzová medaile za 3.místo representační čtyřky mužů pro Vlastika Čablu na ME v Aténách. Otrokovičtí veslaři by chtěli na závěr sezóny poděkovat všem, kteří přispěli na činnost veslařského oddílu – vždyť bez této podpory by veslaři nemohli doplňovat svůj drahý lodní park a nemohli by se v plné šíři zúčastňovat závodů na druhém konci republiky v Račicích, kde je jediná regulérní veslařská dráha. Poděkování patří zástupcům města, kteří poskytují finanční podporu z rozpočtu města, dále všem firmám a jednotlivcům, kteří poskytují větší či menší podporu ze svých zdrojů a miořádně poděkování patří firmě SMO Otrokovice a.s. za zvlášť vysokou finanční podporu.. Sportovní úspěchy veslařů v Otrokovicích a úspěšná representace města patří jen k jedné stránce naší činnosti - veslaři však poskytují i podmínky k všestranné sportovní činnosti všem zájemcům o sport, aniž by museli vykazovat vrcholné sportovní výkony. Dveře jsou otevřeny pro všechny. Jiří Kubíček