Otrokovičtí veslaři zahájili letošní závodní sezónu vítězstvím – skifař Petr Čabla vybojoval na zimním mistrovství České republiky na trenažérech 1.místo v kategorii mužů do 23 let (SEN B) a stal se tak mistrem ČR v této disciplině. Mistrovství se jelo v sobotu 20.února ve sportovní hale v Neratovicích na trenažérech Concept  s elektronickým měřením času na trati 2000m – na start současně nastoupilo 12 nejlepších mužů této kategorie podle časů, které závodníci zajeli během zimní sezóny a průběh závodu se zobrazuje na velkém promítacím plátně.  Petr tuto fiktivní vzdálenost ujel v čase 6:27.6 min., na druhém místě se v čase 6:28.7 umístil další člen otrokovické párové čtyřky z mistrovství světa  2009 Milan Viktora. V první desítce se ještě umístili na šestém místě Jakub Atarisa  a na devátém místě Jiří Čabla, který startoval po nemoci. Nejúspěšnější otrokovický veslař posledních let a loňský nejlepší sportovec Otrokovic Vlastimil Čabla  obsadil  7.místo v kategorii mužů SEN A, když před ním se umístili členové representační posádky čtyřky mužů lehké váhy a nejlepší český a slovenský skifař této kategorie .Vlastík ujel trať 2000m v čase 6.23.8 Těmito závody se blíží ke konci  náročná zimní příprava v posilovnách, na trenažérech  a v lesích za Moravou a velmi brzo začnou tito starší závodníci veslovat na řece, která v těchto dnech přišla vlivem oteplení o svůj ledový příkrov. První závody , které budou současně mistrovstvím ČR na dlouhé trati , se pojedou již na začátku dubna na plavebním kanále u Mělníka.