fotka

Mladí otrokovičtí veslaři startovali od pátku do neděle na mistrovství ČR žactva a dorostu v Račicích a opět prokázali, že patří mezi nejlepší v republice. Během pátečních rozjížděk a sobotních semifinálových jízd se do nedělních finálových jízd probojovala většina otrokovických posádek. V nedělních finálových jízdách pak otrokovičtí veslaři vybojovali tři první místa, třikrát obsadili druhou pozici, dvakrát dojeli na třetím místě a v šesti závodech získali nevděčnou „bramborovou“ medaili za 4. místo.

Zlaté medaile vybojovala čtyřka dorostenek, která jela v sestavě Polášková Gabriela, Šarová Sandra, Krejčová Katka, Galetková Romana, kormidelnice Aguilarová Natalie, trenérkou této posádky je Zbudilová Jana. Další zlatou medaili vybojoval na dvojskifu starších žáků Martin Svízela společně s M.Šimoníkem a zlato vybojoval rovněž Petr Skalník v kategorii mladších žáků , který k tomu potřeboval porazit 35 soupeřů - trenérkou těchto závodníků je Markéta Solařová.

Stříbrné medaile vybojovali dorostenci Martin Omelka a Jakub Pavlica na dvojce dorostenců, dvojskif mladších žáků Petr Skalník a Filip Novotný a Jan Solař v závodě skifů starších žáků. Bronzové medaile vybojovala posádka dvojky dorostenek, která jela v sestavě Galetková Romana a Krejčová Katka a dále pak Vendula Němečková na párové čtyřce dorostenek.