Po prázdninové přestávce jsme začali opět trénovat 9. srpna. Ve dnech 20. – 22. 8. jsme se pak zúčastnili Třeboňské regaty, konané na rybníce Svět. Na závody jsme vyrazili již v pátek, abychom postavili v klidu stany a vyzkoušeli si závodní dráhu. Na rozdíl od loňska letos přálo počasí – bylo krásně slunečno a teplo po celé 3 dny, voda příjemná, takže si všichni užili i vodních hrátek nejen na hladině, ale i ve vodě:)

Závody byly určeny především pro rozveslování posádek, vyzkoušení některých nových sestav i disciplin a otestování sil po prázdninové pauze. Také si někteří mohli poprvé vyzkoušet skify – na klidné hladině, u břehu, kde je málo vody se nemuseli bát a tak se jim to moc líbilo.

Regaty se zúčastnila převaha moravských oddílů, což bylo dáno absencí závodů na jaře (zrušení závodů kvůli velké vodě).

Sobotní závody se jely jako rozjížďky a jejich vítěz získal i medaili. V případě, že počet přihlášených lodí byl jen na finálovou jízdu, pořadatelé vymysleli na sobotu sprint těchto posádek, což bylo určitě zajímavé a pro veslaře možnost závodit oba dva dny.

V neděli se jela již finále na klasických tratích. Za téměř ideálního počasí jsme získali několik cenných medailových míst.

Kromě závodů si žactvo prohlédlo město a také Schwarzenberskou hrobku (kvůli invazi komárů jsme se moc nezdrželi), ochutnali místní výbornou zmrzlinu a užili si spaní pod stanem (asi nejlepší zážitek...). V sobotu večer pro ně pořadatelé uspořádali diskotéku. Dorost město ani památky nezajímaly, ale raději si užili společnou zábavu s ostatními veslaři z jiných klubů (nejen přes den, ale i večer:)), kteří také kempovali v blízkosti. A dospělí večer nezapomněli navštívit místní pivovar a ochutnat jeho vyhlášené a vynikající pivo! :)