fotka

Úspěšné zahájení veslařské sezóny – 3 cenné medaile z mistrovství ČR!

Otrokovičtí veslaři o víkendu zahájili závodní sezónu startem na mistrovství ČR ve vytrvalostním závodě, které se konalo na trati 6 km na vltavském kanále u Mělníka.

Závodilo se pouze na skifech a dvojkách bez korm., a to v kategoriích dorost, junioři a senioři. Otrokovičtí veslaři se předvedli ve výborné formě a dosáhli na medailové umístění. Nejlépe zajela dvojka dorostenců Martin Omelka a Jan Vodinský, kteří vybojovali titul mistrů ČR - trať 6 km zajeli v čase 23:03 min., přičemž své soupeře z Břeclavi a Prahy nechali za sebou s výrazným odstupem. Stříbrnou medaili vybojoval skifař Petr Čabla v závodě mužů lehké váhy v kategorii do 23 let – šestikilometrovou trať ujel v čase 22:51 min., vítěz A.Kapa z VK Smíchov byl jen o 15 vteřin rychlejší. Pro bronzovou medaili si dojela dvojka bez korm. v kategorii juniorů Adam Atarsia a Jan Smejkal – tato posádka bojovala se 4 posádkami z pražského ČVK Praha, které vloni startovaly na mistrovství světa juniorů v Račicích. Všechny tyto naše posádky vede trenérka ing.Atarsia Zuzana.

O umístění na předních místech bojovaly i posádky našich děvčat – v kategorii dorostenek se na 6.místě umístila dvojka bez korm. Gabriela Polášková a Sandra Šarová, na stejném místě se umístila i posádka juniorek Romana Galetková a Katka Krejčová. V nejvíce obsazených skifařských disciplinách se v závodě mužů lehkých vah do 23 let umístil Jakub Atarsia na 8.místě, v závodě dorostenců a juniorů startovali dále na skifech D.Hradila, M.Svízela, J.Švečík a T.Svoboda.

Téměř všichni naši závodníci se současně na základě dosažených výsledků kvalifikovali na kontrolní závody českých representantů, které se budou konat 1.května na závodní dráze v Račicích - zde se bude rozhodovat o sestavení větších representačních posádek a o účasti na mezinárodních startech.