fotka

Víkendové mistrovství Moravy na brněnské přehradě bylo pro otrokovické veslaře úspěšné – ze 35 startů ve finálových jízdách vybojovali 9 zlatých a 10 stříbrných medailí. O výborné výsledky se zasloužili mladí veslaři ve všech věkových kategoriích. V kategorii mladších žaček vybojovaly 1.místo na dvojskifu Solařová V. a Hrubanová A. a párová čtyřka, kde veslařky z dvojskifu doplnily Omelková L., Pallová G. a kormidelnice Mikesková Z. O stejný úspěch se zasloužili starší žáci, kde 1.místo vybojovali Skalník P. a Solař J. na dvojskifu a společně s Huskem R. a Nekorancem M. i 1.místo na párové čtyřce. Zlaté medaile si vybojovali i dorostenci Omelka M. a Vodinský j. na dvojce, když od prvního místa na čtyřce je dělila jen 1vteřina a na osmiveslici 3 vteřiny. K úspěchu otrokovických veslařů přispěl velkou měrou letošní nejúspěšnější otrokovický veslař Adam A., který s obrovským náskokem zvítězil na dvojce bez kormidelníka a dále společně s Janem Ševčíkem zvítezili na nepárové čtyřce bez kormidelníka. Na dvojce a na nepárové čtyřce bez kormidelníka – vítězné posádky doplnili ještě veslaři z Olomouce. Adam Atarsia je členem juniorské representace a bude nás representovat na Mistrovství Evropy, které se uskuteční 24.-26.6. v polské Kruszwici! V kombinovaných posádkách na dvojskifu a na párové čtyřce mužů získal 2 medaile Čabla P., když na skifu ho porazil Mikýsek M., z Břeclavi.

Úspěšné i začínající posádky se nacházejí ve fotogalerii.