Konec června a začátek července znamená pro veslaře vyvrcholení jejich celoroční přípravy, kdy na mistrovských závodech prokazují výsledky své práce. Jako první absolvovali veslaři v polovině června Mistrovství Moravy na brněnské přehradě , které bylo pro otrokovické veslaře úspěšné – ze 35 startů ve finálových jízdách vybojovali 9 zlatých a 10 stříbrných medailí.O výborné výsledky se zasloužili mladí veslaři ve všech věkových kategoriích. V kategorii mladších žaček vybojovaly 1.místo na dvojskifu Solařová V. a Hrubanová A. a párová čtyřka, kde veslařky z dvojskifu doplnily Omelková L., Pallová G. a kormidelnice Mikesková Z. O stejný úspěch se zasloužili starší žáci, kde 1.místo vybojovali Skalník P. a Solař J. na dvojskifu a společně s Huskem R. a Nekorancem M. i 1.místo na párové čtyřce. Zlaté medaile si vybojovali i dorostenci Omelka M. a Vodinský j. na dvojce, když od prvního místa na čtyřce je dělila jen 1vteřina. Další zlaté medaile vybojovali junioři Atarsia A. a Ševčík J. na dvojce a na nepárové čtyřce bez kormidelníka – vítězné posádky doplnili ještě veslaři z Olomouce. V kombinovaných posádkách na dvojskifu a na párové čtyřce mužů získal 2 zlaté medaile i Čabla P., medaili si veze také R.Galetková, která s Krejčovou z ČVK Brno získaly bronz na dvojce juniorek a stříbro na čtyřce juniorek.

Kromě medailových posádek zde poprvé startovali také mladší žáci na dvojskifech a na čtyřce. Ve finále se představily starší žačky na dvojskifu a na nepárové čtyřce.

Koncem června se v Račicích konalo mistrovství České republiky ve veslování v kategoriích žactva a mladšího dorostu. Na startu třídenních závodů se představilo 602 posádek z 29 oddílů a klubů, kteří bojovali o medaile ve 32 závodech. Otrokovičtí mladí závodníci startovali ve dvaceti závodech, přičemž v 17 závodech se kvalifikovali do finálových bojů a závěrečná bilance je 1x zlato, 3x stříbro a 4x bronz.

O získání zlatých medailí se zasloužili dorostenci Martin Omelka a Jan Vodinský, kteří zvítězili v závodě dvojek bez kormidelníka. Tito dva dorostenci vybojovali i bronzové medaile na čtyřce dorostenců, kde je doplnili Daniel Hradila a Tom Svoboda a bronz získali rovněž i v závěrečném závodě osmiveslic, kde posádku doplnili další čtyři veslaři z ČVK Brno a VK Olomouc a otrokovický kormidelník Robert Janda.

O získání stříbrných medailí se zasloužili žákovští skifaři – mladší žačka Adriana Hrubanová v závodě 11 letých žaček, starší žáci Petr Skalník v závodě 13letých skifařů a Jan Solař v závodě 14letých skifařů. Bronzové medaile vybojovala děvčata na párové čtyřce mladších žaček – posádka jela v sestavě Solařová V., Hrubanová A., Pallová D., a Omelková L., kormidloval jim zkušený kormidelnik Janda R. Bronzové medaile vybojovala i čtyřka dorostenek, která jela v sestavě Šarová S., Polášková G., Oščádalová A. a Volná L.

Ve finále dále startovali:

  • Skif ml.žáci – Hladík R. – 7.místo (vítěz malého finále)
  • Dvojskif ml.žačky – Skopalíková + Bělochová (Hodonín) – 7.místo
  • Skif st.žačky – Omelková Kl. – 6.místo
  • Dvojskif st.žačky – Pavelková + Svobodová – 6.místo
  • Čtyřka st.žačky – Procházková+ Pavelková + Svobodová+ Kuchařová
  • Čtyřka párová st.žáci – Solař+Húsek+Skalník+Nekoranec, kor.Janda – 5.místo
  • Čtyřka nepárová st.žáci - Húsek+Nekáranec+Neišl+Novotný – 5.místo
  • Skif dorostenci – Svízela – 11.místo
  • Dvojka dorostenky – Polášková+Šarová - 5.místo

Ve stejném termínu se konalo v polské Kruswici první mistrovství Evropy juniorů, kde měli otrokovičtí veslaři také zastoupení. V representační osmiveslici startoval Adam Atarsia a česká posádka po velkém boji získala bronzové medaile – 3.místo obsadili čeští representanti za loděmi Italie a Běloruska.

O týden později se rovněž v Račicích konalo mistrovství ČR juniorů a seniorů. Otrokovičtí veslaři zde měli zastoupení v juniorských kategoriích , kde startovali i úspěšné medailové posádky z dorosteneckého mistrovství a rovněž v kategoriích mužů lehkých vah, kde startovali Jakub Atarsia na skifu a Petr Čabla na dvojskifu. Dobrý výkon předvedli P.Čabla a M.Viktora v závodě dvojskifu mužů LV, kteří zvítězili a porazili své největší konkurenty z Prahy a vybojovali si tím nominaci na mistr.světa závodníků do 23 let, které se koná 24.července v Amsterdamu. 4.místo si mezi seniory v této kategorii vybojoval J.Atarsia společně s J.Fáberou z Prahy, J.Atarsia obsadil 5.místo ve finále skifařů lehké váhy.

Zlatou medaili si vybojoval i junior A.Atarsia na čtyřce juniorů – tímto výsledkem potvrdil svoji příslušnost k representační osmě juniorů, která by měla startovat 7.srpna v Anglii. Kvalitní výkonnost prokázali i otrokovičtí dorostenečtí na dvojce M.Omelka a J.Vodinský, kteří v závodě starších juniorů prohráli boj o medaili až v závěru závodu- odstup od čtvrté posádky z ČVK Praha byl pouze 0,5 vteř.

O kvalitní výkonnosti celého otrokovického veslařského klubu v kategoriích mládeže svědčí průběžné hodnocení v celoroční soutěži veslařských klubů o Český pohár . V kategorii Český pohár mládeže jsou otrokovičtí mladí veslaři na 5.místě - před nimi jsou zatím jen 3 pražské kluby a z Moravy jen vesl.klub Olomouc. Svědčí to o dobré práci všech otrokovických trenérů a trenérek. K současným úspěchům výrazně přispěly i nové zahraniční lodě, které mohli otrokovičtí veslaři pořídit díky dotaci ze zlínského kraje.