Otrokovičtí mladí veslaři prokázali již na začátku sezony výbornou připravenost. Na 13. Mistrovství České republiky na dlouhé dráze s mezinárodní účastí se dokázali prosadit mezi nejlepší.

Téměř stojatá voda a nádherné slunečné počasí bez větru vytvořily v sobotu 14. dubna optimální podmínky pro závody konané na šestikilometrové dráze laterálního kanálu mezi Vraňany a Hořínem. Veslaři startovali krátce za sebou v třiceti vteřinových intervalech. Skvěle si vedli loňští úspěšní dorostenci Martin Omelka a Jan Vodinský (na fotce), kteří na dvojce bez kormidelníka dokázali v kategorii juniorů porazit s výjimkou loňských reprezentantů všechny další, o rok starší soupeře a vybojovali tak stříbrné medaile. Šestikilometrovou dráhu projeli v čase 22:59 min. V první polovině závodního pole se umístili i juniorští skifaři. Jan Ševčík obsadil 15. místo, o 3 místa za ním skončil Tomáš Svoboda.

Výborně si počínali i dorostenci na skifech, kteří v konkurenci padesáti veslařů obsadili přední příčky. Martin Svízela se umístil na 5. místě v čase 25:25 min., těsně za ním dojel na 6. místě Jan Solař, který dráhu projel v čase 25:29 min. jako nejlepší loňský žák. Na 23. místě skončil rovněž loňský žák Radim Húsek.

Na startu byly i děvčata - loňské žačky jely svůj první závody za dorostenky a loňské dorostenky startoval poprvé mezi juniorkama . Obě posádky na této dlouhé trati na své soupeřky nestačily.

O umístění mezi nejlepšími v kategorii mužů lehké váhy do 23 let bojovali i bratři Adam a Jakub Atarsiovi. Na 4. místě se umístil Adam Atarsia, který trať 6000m ujel v čase 24:18 min, o šest vteřin později dojel na 5. místě Jakub Atarsia.