V sobotu 21. dubna se veslaři vydali na cestu do Brna, kde se na brněnské přehradě konaly tradiční jarní závody mládeže. Počasí na rozdíl od předpovědi veslařům přálo, neboť hladina byla klidná, a i když bylo oblačno, tak bylo relativně teplo a beze srážek.

Závodů se zúčastnili veslaři z celé Moravy a naši mladí veslaři se mezi nimi neztratili. Výborně si vedli již ti nejmladší – v kategorii mladšího žactva zvítězily na dvojskifu mladší žačky Lenka Omelková a Adriana Hrubanová a v kategorii mladších žáků si pro vítězství dojeli Radim Hladík a Vojta Nájemník. V kategorii staršího žactva si pro druhá místa dojeli skifaři Petr Skalník a Filip Novotný, na třetím místě se umístila posádka dvojskifu starších žáků Jan Šamánek a Petr Skalník a také posádka dvojskifu starších žaček Valentýna Solařová a Barbora Gajdůšková. Na 5. místě se umístily žačky Omelková Klára a Pallová Gabriela. Na párových čtyřkách se závody nepovedly oběma kategoriím, neboť v průběhu slibně rozjetého závodu došlo v každé posádce k technickým chybám, které způsobily přerušení jízdy a ztrátu dobré pozice.

V dorostenecké kategorii si výtečně vedl skifař Martin Svízela, který zvítězil v závodě dorosteneckých skifařů a navíc přidal vítězství na dvojskifu, kde ho úspěšně doplňoval Jan Solař. Společně s Radimem Húskem a skifařem z Uh.Hradiště obsadili 2. místo v závodě párových čtyřek dorostenců.

Mezi dorostenkami si trať 1500m vyzkoušely i loňské žačky Jana Pavelková a Monika Svobodová, které startovaly v závodech dvojskifů a dvojek dorostenek – jejich o rok starší soupeřky byly zatím nad jejich síly. Lépe na tom byly juniorky Gabriela Polášková a Sandra Šarová , které při prvním startu v juniorkách obsadily 2. místo na dvojskifu a 4. místo na dvojce.

V kategorii juniorů scházela otrokovickým veslařům dvojice nejlepších juniorů Martin Omelka a Jan Vodinský, kteří byli v této době na pozvání maďarských veslařů na soustředění v Budapešti. V Brně startovali jen skifaři Jan Ševčík a Tom Svoboda, kteří v závodech juniorů obsadili 4. a 5. místo na skifech a 3. místo na dvojskifu.

V průběhu měsíce května čeká otrokovické veslaře řada dalších závodů, které jsou jednak další přípravou na červnové mistrovské závody a současně i kvalifikačními závody pro mezinárodní závody dorostu a juniorů.

Množství fotografií z těchto závodů najdete na Facebooku
172 fotek pak na adrese
http://Sandra4444.rajce.idnes.cz/Brno_jarnaky_21.4._2012