Veslaři úspěšně reprezentovali Otrokovice na Mistrovství ČR. Konec června je pro veslaře každoročně vyvrcholením celoroční přípravy. Na řadě závodů v květnu a červnu si veslaři vyzkoušeli své schopnosti včetně mezinárodních startů. Na dráze v Račicích se 25. – 28. června konalo Mistrovství ČR žactva a dorostu. Startovali zde veslaři, kteří si účast vybojovali na Mistrovství Moravy konané o 14 dní dříve. Na startu se objevili závodníci od 11letého žactva až po dorostence a dorostenky. Všichni se museli probojovat do finálových jízd sítem rozjížděk a semifinálových jízd. Naši mladí veslaři si v těchto jízdách počínali dobře a mnozí se probojovali až do 6členného finále A, kde bojovali o cenné kovy. Zlatou medaili si z Račic veze Valentýna Solařová, která z pozice strokyně vedla osmiveslici dorostenek složenou ze závodnic Olomouce, Pardubic a Otrokovic. Tato posádka dojela do cíle s velkým náskokem a porazila všechny ostatní české posádky. Valentýna předtím absolvovala ještě dva finálové závody – na skifu se umístila na 4. místě a stejné místo obsadila i v závodě dvojskifů. Další zlatou medaili vybojoval na párové čtyřce dorostenců Ondřej Martínek – startoval v posádce složené ze závodníků 4 klubů. O další medaili pak bojoval na skifu, kde ho o umístění mezi medailisty připravilo zachycení veslem o bojku. V tomto závodě se na stříbrné pozici umístil další otrokovický závodník Hladík Radim, když od vítěze ho dělilo jen 0,6 vteř. Radim pak vybojoval ještě bronzovou medaili na dvojskifu společně s J. Burešem z Brna. V kategoriích žactva si vybojoval na skifu stříbrnou medaili 11letý mladší žák Jan Lupač. Od vítěze ho dělili jen 2 vteřiny. Další žákovské posádky většinou bojovaly ve finálových jízdách B – ukázalo se, že v Čechách je letos větší konkurence. O týden později vyvrcholila tato část mistrovských závodů soutěží o mistrovské tituly pro juniorské a seniorské kategorie. V juniorech si vedli nejlépe naši junioři Jan Solař, Jan Šamánek, Filip Novotný, kteří doplnění Vojtěchem Károu z Brna zvítězili v závodě párových čtyřek juniorů, když porazili reprezentační čtyřku juniorů a všechny další posádky a vezou si domů zlaté medaile. J. Solař společně s V. Károu vybojovali na dvojskifu ve finále 4. místo, když o medaili je připravila zahraniční posádka ze Slovinska. Vynikající výkon podala i dorostenecká párová čtyřka s Ondrou Martínkem, která přidala 3. místo mezi juniory. Skvěle si vedla opět i Valentýna Solařová. Do cíle v závodě osmiveslic juniorek dovedla vítězně i dorosteneckou osmu a porazily nejen všechny juniorské, ale i reprezentační juniorskou posádku. Mezi seniory vybojovali Adam a Jakub Atarsiovi vynikající 3. místo v závodě dvojskifů mužů lehkých vah. 1. místo ve čtyřkách bez kormidelníka seniorů B si vybojovala naše posádka v sestavě Svoboda Tom, Šágr Miloslav, Omelka Martin a Vodinský Jan. Překvapením pro všechny byl závěrečný závod osem mužů, neboť po vyrovnaném boji a s minimálním odstupem se na 4. místě umístila naše osma ve složení J. Atarsia, A. Atarsia, J. Vodinský, M. Omelka, J. Cirbus, T. Svoboda, P. Lhoťan, V. Nejedlo a korm. R. Janda. Tento závod vyhrála reprezentační posádka DUKLY Praha, na 2. a 3. místě dojely zkušené seniorské posádky ČVK Brno a BLESKU Praha. Teprve za naší osmiveslicí dojely ostatní pražské posádky. Tento výsledek si zaslouží mimořádné ocenění, neboť je to poprvé po padesáti letech, co otrokovická mužská osma startovala ve finále Mistrovství České republiky. Výkon podtrhuje také fakt, že náš klub nedisponuje osmiveslicí a nelze tedy na ní trénovat a připravovat na závod. O úspěšné výsledky se zasloužily trenérky Markéta Solařová (žactvo) a Zuzana Atarsia (dorost, junioři a senioři.), které mladým veslařům věnovaly svůj volný čas a své zkušenosti. Jiří Kubíček