Úspěšné zakončení veslařské závodní sezóny. Otrokovičtí veslaři v sobotu 3.října završili letošní velmi úspěšnou sezonu uspořádáním již 11.ročníku tradičních závodů na Štěrkovišti. Na Otrokovické sprinty přijelo přes 300 závodníků z 15 veslařských klubů České republiky a Slovenska a díky krásnému počasí se během 7 hodin mohlo uskutečnit 80 závodů na sprintérské trati 450m. Na závodech startovali závodníci všech věkových kategorií od nejmladších desetiletých žaček až po muže a ženy – mezi nimi byla celá řada mistrů České republiky  a reprezentantů  ČR a Slovenska, kteří letos startovali na Mistrovství světa. Cenná byla finanční podpora města Otrokovice a řady dalších sponzorů z Otrokovic a zlínského kraje. Výsledky ze závodů lze najít na webových stránkách veslařského oddílu – www.veslariotrokovice.cz . O týden dřív startovali otrokovičtí veslaři v Račicích na letošních závěrečných soutěžích českých veslařů, V sobotu 26.září se uskutečnilo Mistrovství ČR ve sprintu, na kterém po napínavém souboji s pražskou posádkou Slavia Praha vybojovala stříbrné medaile posádka párové čtyřky mužů Čabla Petr, Čabla Vlastimil, Atarsia Jakub, Čabla Jiří, když od zlata ji dělily pouhé 2 desetiny vteřiny. Další stříbrné medaile získali dorostenci Atarsia Adam a Ševčík Petr na složené osmě moravských oddílů, stříbro vybojoval i dvojskif mužů lehké váhy Čabla Jiří , Atarsia Jakub. Další dva dny proběhly finálové závody Českého poháru a současně Mistrovství ČR družstev. Výsledky na těchto závodech předčily očekávání a otrokovičtí závodníci se tak zařadili mezi nejlepší v České republice. V celkovém hodnocení Mistrovství ČR družstev se otrokovičtí umístili jako nejlepší moravský klub na 8.místě v ČR– dosažení lepšího  výsledku  jim zabránilo to, že z finančních důvodů  nemohli startovat všichni otrokovičtí veslaři. O další skvělé výsledky a tím i vynikající reprezentaci Otrokovic se zasloužili všechny žákovské kategorie. Družstvo starších žaček se umístilo na 5.místě,  třetí místo pak obsadili družstva mladších žáků a mladších žaček. Vítězem v kategorii starších žáků se stali otrokovičtí starší žáci, kteří startovali na párové i nepárové čtyřce v sestavě Dan Hradila, Martin Omelka, Martin Svízela, Tom Svoboda a kormidelníkem Robertem Jandou. Na dvojskifu startovali Jan Vodinský a Dominik Kraml, trenérkou tohoto družstva je Markéta Solařová. Velkým překvapením pro všechny zúčastněné veslaře bylo pondělní vítězství otrokovické párové čtyřky mužů, která ač patří do kategorie posádek lehkých vah, tak podala vynikající výkon a jasně porazila všechny své váhově těžší soupeře – na startu scházela jen reprezentační posádka DUKLY Praha. Posádka jela ve stejné sestavě jako v sobotních sprintech a na trati 2.000m vrátila jasně porážku nejlepší pražské posádce ze Slavie Praha. Otrokovickými sprinty ukončili veslaři závodní sezónu a při příznivém počasí se ještě v průběhu října  budou sjíždět nově sestavené posádky , které budou spolu závodit příští rok. Pak již nastane období zimní přípravy, které bude zpestřené zimními závody na tréninkových trenažérech.