Příprava na novou sezonu začíná ihned po posledních závodech na vodě na podzim. Trenažéry, posilovna, trenažéry, běh, trenažéry... Po vánocích je krásným spestřením zimní soustředění na horách. První, ale byli závody na trenažérech v Praze. Zúčastnili se dorostenka Kristýna Bartůnková, juniorka Nicol Starová, dorostenci Jiří Ingr a Matyáš Súkup a muž Radim Hladík. Výsledky najdete: http://www.veslo.cz/ii-kolo-poharu-cr-2018-2019-ve-veslovani-na-trenazerech0 Na hory jezdíme na Sporthotel Kurzovní, který leží v Jeseníkách kousek pod Pradědem. Letos jsme zažili i orkán, který se přehnal přes noc, místo jednoho treninku makali při józe, dojeli jsme na Praděd, na Švýcárnu na nejlepší borůvkové knedlíky na světě, někteří na Červenohorské sedlo. Zahráli jsme si společně hry, zazávodili si na běžkách. A jakmile jsme se vrátili čekaly nás závody v Piešťanech, kde si zazávodili i nejmladší a nováčci. Přivezli jsme 4 medaile: Ondřej Smolinka 1.místo junioři Anežka Mikysková 2.místo ml.žačky 2007 Julie Kührová 3.místo ml.žačky 2008 Kateřina Rulfová 3.místo st.žačky 2005 Na otrokovické Besedě se konal večer "O sportovní slávě", neboli vyhlášení nejlepšího sportovce roku 2018. Tím se stal náš juniorský Mistr světa a Evropy Radim Hladík!! Na 6.místě byla V.Solařová a trenérky se také umístily. Než přijde jaro, čeká nás ještě mistrovství republiky na trenažerech, Olomoucký triatlon pro žactvo, naběhat pár kilometrů, najezdit kilometry a hodiny na trenažeru a nazvedat kilogramy v posilovně.
Článek pokračuje ZDE
fotka
Článek pokračuje ZDE
fotka
23.prosince 2018 nás navždy opustil dlouholetý trenér, předseda pan Jirka Kubíček. Rozloučíme se 10.1.2019
Článek pokračuje ZDE
fotka
V pátek 9.11.2018 v 19.oohod zveme veslaře, veslařky, kamarády a příznivce Otrokovického veslování na ŽABU ve stylu "První republika" Mezi dospělé veslaře bude pasovaný Radim Hladík, letošní juniorský mistr světa. Těšíme se na Vás!
Článek pokračuje ZDE
fotka
Otrokovický junior Radim Hladík má neuvěřitelný rok. V květnu se stal ve francouzském Gravelines juniorským mistrem Evropy na párové čtyřce. V srpnu se konalo mistrovství světa v Račicích, kde kluci potvrdili formu a stali se juniorskými mistry světa. Díky tomuto výsledku si zajistili možnost startovat na mistrovství evropy dospělých do 23let a dostavil se výborný výsledek. Jako junioři získali mezi dospělými bronz! Oddílovým trenérem Radima Hladíka je ing.Zuzana Atarsia, v reprezentaci jej připravoval Jan Navrátil. V posádce na pozici veslovoda-stroka seděl Marek Řehořek z ČVK Praha, dále Tomáš Šišma z Přerova a na háčku Václav Baldrián z Hodonína.
Článek pokračuje ZDE
fotka
Primátorky jsou pro nás snad zakleté. Za prvé vlastníme jen dřevěnou starou osmu, na které trenuje pouze žactvo. Jiné kategorie jezdí vždy společenství s jiným oddílem, který vlastní dobrou loď. Za druhé jsme před lety srazili v pověstné zatáčce bojku, která se potopila a tím snad máme nad ssebou kletbu.. Jak jinak si vyložit, že každý rok nám nějakou posádku diskvalifikují, ikdyž ji vytlačí do špatné dráhy jiná loď, nebo se srazí s jinou lodí, nebo máme technicku závadu.. Nevadí, každý rok trénujeme na Primátorky, protože je to náš nejstarší a nejznámější závod a doufáme v co nejlepší výsledek. Je to krásný sport, krásný závod, pokud na vás neřve rozhodčí, v televizi to můžete slyšet :-) Tak za rok zase v Praze a třeba s medajlí! Výsledky 2018: ženy - V.Solařová 2 nebo 4.místo junioři - Hladík, Smolinka, Zpěvák 7.místo dorostenci- Ingr, Súkup - výborně rozjetý závod, pak diskvalifikace za neprojetí bojky dorostenky-Starová, Zavadilová, Krajčová, bartůnková 10.místo žáci a žačky nepostoupili do finále
Článek pokračuje ZDE
fotka
První červnový víkend se na Brněnské přehradě konalo mistrovství Moravy. Vzhledem k větru a vlnám byly souboje velmi těžké. Nejlépe se s počasím popral a vyhrál skif žáků starších Jan Lupač, a další titul získala na osmě juniorek Lucie Skopalíková ve společenství s Olomoucí. Stříbrné medaile a 2.místa obsadili skif dorostenci Jiří Ingr, na dvojskifu také společně s Matyášem Súkupem, dorostenky Nicol Starová, Erika Zavadilová, Kristýna Krajčová a Kristýna Bartůnková na osmě a čtyřce párové, G.Pallová a P.Hradilíková na osmě žen s čvk Brno. 3.místa - bronz získali Junioři Radim Hladík a Kryštof Zpěvák na dvojskifu a na čtyřce společně s Ondřejem Smolinkou, dorostenky na čtyřce nepárové, juniorka Skopalíková na dvojskifu a párové čtyřce, Jiří Ingr společně s LSBrno na čtyřce. Fotografie v galerii. Všechny výsledky najdete na http://www.veslo.cz/mistrovstvi-oblasti-morava15
Článek pokračuje ZDE
fotka
Radim Hladík jede na Mistrovství Evropy do Francie. Díky svým výkonům se stal členem juniorské reprezentační párové čtyřky. Nejprve museli přesvědčit na regatě v Mnichově, kde Radim startoval dvakrát, pokaždé v jiné sestavě. ME juniorů se koná 26-27.5.2018 ve francouzském Gravelines. Časový pořad ME: http://www.veslo.cz/juniorsky-vyrazil-na-me-do-francie/40449753/2018-ejch-provisional-timetable.pdf Přejeme moc štěstí!
Článek pokračuje ZDE