Nejsledovanější domácí veslařský závod. Kvalitní závodní loď pro osm veslařů nevlastníme, přesto naši veslaři získali dvě zlata a jeden pomyslný bronz. V pátek závodily univerzitní osmy, kdy za studentky z Karlovy univerzity závodila V.Solařová a získaly 1.místo. Finále v neděli začaly krásnou jasnou výhrou dorostenek, kde za Olomouc startovala otrokovická Kateřina Rulfová. Těžký závod a těsně na 3.místě dojeli junioři M.Súkup, J.Ingr, M.Neulinger s Olomoucí a na závěr primátorek vyhrála osma žen z SK Hamr, za který startovala V.Solařová. Primátorky si vyzkoušeli také dorostenci a žačky starší.
Mistrovství České republiky se tradičně koná na kanále v Račicích. O víkendu 18.6. až 20.6. soutěžilo mladší i starší žactvo a od 25.6.až 27.6. závodily kategorie dorost, junioři a dospělí. První místa, zlaté medaile a titul Mistr ČR získali: Kateřina Rulfová, dorostenka, hned dvakrát na čtyřce nepárové a osmě, čímž si zajistila start na závodech olympijských nadějí CEFTA Žáci ml. na čtyřce, po těžkém boji v semifinále, nedali soupeřům ve finále šanci a stylem start cíl vyhráli – Vojta Hynčica, Dan Navrátil, Vašek Směták, David Novotný, korm.Kubín Lukáš Valentýna Solařová na čtyřce párové žen kde si vyzkoušely s reprezentační posádkou poslední start před MS. Stříbrné medaile za 2.místo získali Jiří Ingr na čtyřce párové juniorů, kde ovšem startoval za muže, aby si také vyzkoušeli s reprezentační posádkou start před MSJ a juniorka K.Bartuňková na čtyřce nepárové a osmě. Třetí místa vybojovali junioři na osmě – Matyáš Súkup, Jiří Sukup, Sebastian Poslt, Marek Neulinger a také dvojskif juniorů J.Ingr a M.Súkup. Matyáš Súkup tímto také potvrdil svou formu a zajistil si nominaci na reprezentačních závody.
Otrokovickým veslařům se první červnový víkend na Brněnské přehradě dařilo. Za účasti všech moravských klubů a také veslařů ze Slovenska získali čtyřikrát bronz, třikrát stříbro a osmkrát zlato. Tyto závody jsou nejen mistrovstvím oblasti Morava, ale jsou pro mladší kategorie nominací na Mistrovství ČR. Mistry Moravy se stali: čtyřka párová ml.žáků ve složení Hynčica V., Navrátil D., Směták V., Novotný D. korm.Kubín L., skif žáci ml. Králík Š., čtyřka nepárová st.žákyně ve složení Mikysková A., Polešovská S.Fremlová T., Paseková K., korm.Sukupová K., osma dorostenky kde závodila Kateřina Rulfová s Olomoucí, osma juniorky Kristýna Bartuňková s Olomoucí a Ostravou, dvojskif junioři Jiří Ingr a Matyáš Súkup, čtyřka párová junioři Sukup J. Ingr.J., Súkup.M., Neulinger M., osma junioři Súkup M., Sukup J., Neulinger M., Poslt S. ve společenství s Olomoucí
Rok 2020 je celý jiný, vše ovlivnila "coronavir" karanténa. Zatímco by měli veslaři odpočívat a mít už za sebou závody první poloviny roku, je vše jinak. Na přelomu července a srpna se konali první oficiální velké závody a rovnou Mistrovství Moravy. Bohužel se nezúčastnili všichni, ale přesto otrokovičtí veslaři získali jak přední umístění, medaile i první místa. Mistrem Moravy se stal ml.žák Daniel Navrátil na skifu, dorostenka Kateřina Rulfová dokonce dvakrát, na dvojskifu a osmě ve společenství s Olomoucí. Stříbrné medaile a druhé místa vybojovali ml.žačka Julie Kührová a žena Valentýna Solařová na skifech. Třetí místa a bronzové medaile dvojskif a čtyřka juniorek Bartůnková, Zavadilová, skif žačky starší S.Polešovská, dvojskif dorostenci Poslt, Sukup a čtyřka žáků mladších Gajdošík, Navrátil, Směták,Hynčica na kormidle Kubín.
V prosinci jsme ukončili sezonu tradičně "žabou". Ovšem tentokrát slavnostně, plesově. Mezi dospělé vstoupili a byli pasování Lucie Skopalíková, Kryštof Zpěvák a Ondřej Smolinka. Při rekapitulaci závodní sezony je jasné, že nejúspěšnějšími členy našeho oddílu se pro tento rok stali dorostenci Jirka Ingr a Matyáš Súkup. Ti vyhráli v sezoně vše co v dorostu jde. Stali se mistry ČR na dvojskifu, Jirka k tomu přidal titul mistra ČR na skifu, vyhráli společně s Olomoucí a Přerovem Pražské primátorky na osmě. Na jaře v Hoříně obsadili druhé a třetí místo na 6km, odkud se nominovali na kontrolní závody, kde opět získali první místa na skifech. Takto se nominovali na jediné reprezentační závody Olympic Hopes regatta v Maďarsku, kde vybojovali zlatou medaili. Hodně štěstí oběma do kategorie juniorů a celému oddílu do roku 2020!
Příprava na novou sezonu začíná ihned po posledních závodech na vodě na podzim. Trenažéry, posilovna, trenažéry, běh, trenažéry... Po vánocích je krásným spestřením zimní soustředění na horách. První, ale byli závody na trenažérech v Praze. Zúčastnili se dorostenka Kristýna Bartůnková, juniorka Nicol Starová, dorostenci Jiří Ingr a Matyáš Súkup a muž Radim Hladík. Výsledky najdete: http://www.veslo.cz/ii-kolo-poharu-cr-2018-2019-ve-veslovani-na-trenazerech0 Na hory jezdíme na Sporthotel Kurzovní, který leží v Jeseníkách kousek pod Pradědem. Letos jsme zažili i orkán, který se přehnal přes noc, místo jednoho treninku makali při józe, dojeli jsme na Praděd, na Švýcárnu na nejlepší borůvkové knedlíky na světě, někteří na Červenohorské sedlo. Zahráli jsme si společně hry, zazávodili si na běžkách. A jakmile jsme se vrátili čekaly nás závody v Piešťanech, kde si zazávodili i nejmladší a nováčci. Přivezli jsme 4 medaile: Ondřej Smolinka 1.místo junioři Anežka Mikysková 2.místo ml.žačky 2007 Julie Kührová 3.místo ml.žačky 2008 Kateřina Rulfová 3.místo st.žačky 2005 Na otrokovické Besedě se konal večer "O sportovní slávě", neboli vyhlášení nejlepšího sportovce roku 2018. Tím se stal náš juniorský Mistr světa a Evropy Radim Hladík!! Na 6.místě byla V.Solařová a trenérky se také umístily. Než přijde jaro, čeká nás ještě mistrovství republiky na trenažerech, Olomoucký triatlon pro žactvo, naběhat pár kilometrů, najezdit kilometry a hodiny na trenažeru a nazvedat kilogramy v posilovně.