Jako každý rok, po zimní přípravě a zimním soustředění na běžkách, je prvním závodem MČR na dlouhou trať v Hoříně. Veslaři jedou v plavebním kanále 6km přibližně půl hodiny, dle povětrnostních podmínek. Letos startovali junioři, dorostenci i dorostenky. Junioři D.Ingr obsadil 40.místo, K.Súkup 25.místo. Dorostenci V.Ingr 45.místo, V.Hynčica 24.místo, dvojka Navrátil, Směták 6.místo. Tito se všichni nominovali na kontrolní závody. Dorostenky Juřenová a Fremlová obsadily 51 a 62.místo a dorostenec Skalník M. 61.místo. Na kontrolních závodech se nejlépe umístila dvojka dorostenců Směták, Navrátil - 7.místo, kdy se nominovali na mezinárodní závod CEFTA. Toto se podařilo i V.Hynčicovi, který mezi dorostenci dojel na 17.místě, ovšem ve svém ročníku je 3. V.Ingr si polepšil na 31.místo, junioři Súkup 28.místo a D.Ingr se posunul na 31.místo. Všechny výsledky jsou ve velké konkurenci velmi dobré a zkušenosti nasbírané letos kluci určitě zúročí v dalším roce, kdy budou všichni ve své kategorii druhým rokem.